خاک گربه

فیلترهای فعال

انتخاب خاک گربه

تمام کسانی که در منازلشان گربه نگهداری میکنند یکی از ملزوماتی که مجبور به تهیه آن هستند خاک گربه یا همان خاک بستر گربه است که خود دارای چند نکته می باشد که در زیر به توضیحات خاک گربه پرداختیم.

خاک بستر گربه

با وجود انواع خاک، انتخاب خاک گربه مناسب کار بسیار دشواری است. پس باید بدانیم گربه چه چیزی دوست دارد؟ قبل از هرچیز باید بدانیم گربه ها انتخاب های متفاوتی در مورد خاک دارند. این تفاوت ها از پنجه های حساس شان، عادت هایشان در دوران کودکی و یا علاقه شان ناشی می شود. آنچه در تهیه خاک مهم می باشد توجه به این است که باید خاکی برای گربه تان تهیه کنید که احساس راحتی کند، در غیر اینصورت از آن استفاده نخواهد کرد و این امر برایش سخت خواهد بود. درحال حاضر تنوع خاک بستر گربه بسیار زیاد است و درزمان خرید باید به این نکات توجه داشته باشیم.

یکی از معیار هایی که باید هنگام خرید خاک گربه به آن توجه داشت، میزان آن است که شرکت های تولید کننده برای فروش خاک بستر گربه آن ها را در بسته های مختلف با وزن های مختلف تولید کرده اند تا هر شخصی بسته به نیاز حیوان خانگیش آن را تهیه کند.

مهمترین خصوصیت خاکها توده ای یا غیر توده ای بودن آنهاست که در زیر به معرفی کلی انواع آن خواهیم پرداخت تا بتوانید خاکی مناسب انتخاب نمایید:

انواع خاک گربه

  • خاک گربه توده ای
  • خاک گربه غیر توده ای

خاک گربه توده ای

خاک های توده ای معمولا حاوی ماده ای بنام بنتونیت هستند که ادرار را جذب کرده و تبدیل به یک توده جامد میشود و بقیه خاک اطرافش خشک و تمیز میماند و خاک مدت طولانی تری قابل استفاده میباشد.

خاک گربه غیر توده ای

خاکهای غیر توده ای ادرار را غربال کرده و دارای افزودنی هایی مثل جوش شیرین و زغال چوب است که بوی بد را از بین میبرد. شما می توانید براحتی مدفوع را با بیلچه جدا کنید، ولی ادرار در کف ظرف خاک خشک می شود و تنها راه تمیز کردنش این است که کل خاک را عوض کنید. بعضی از خاکهای غیر توده ای پایه سیلیکا دارند که کریستال های سیلیکا ادرار را خیلی بهتر جذب میکنند، بوی بد را نگه داشته و آب را کم کم تبخیر میکند.

اغلب صاحبان گربه خاکهای توده ای را ترجیح میدهند چرا که راحتتر تمییز شده و نیاز به تعویض کل خاک در هرهفته نیست، از طرف دیگر احتمال اینکه خاکهای توده ای به بدن گربه مخصوصا گربه های موبلند بچسبد و گربه هنگام تمییزکردن خودش آنها را بخورد وجود دارد. همچنین قیمت بالاتری از خاکهای غیرتوده ای دارند که در هنگام خرید خاک گربه باید به قیمت خاک گربه نیز توجه شود.

نحوه تولدی خاک بستر گربه

بدلیل اینکه گربه ها ممکن است خاک را وقتی در حال لیس زدن خودشان هستند و یا وقتی که روی بدنشان یا بین انگشتانشان چسبیده را بخورند و گاهی گرد و خاک را تنفس کنند، سازنده ها خاک ها را غیر سمی تولید میکنند.

کنترل بو برای صاحبان گربه یکی از اصلی ترین مشخه های خاک گربه به شمار می رود که از این رو باید خاکی انتخاب کرد که بوی بد را جذب کند نه اینکه آنرا مخفی کند. خاکهای معطر بخاطر عطری که دارند بو را مخفی میکنند و از آنجا که گربه ها حس بویایی حساسی دارند، حتی اگر شما متوجه بوی ظرف خاک آنها نشوید و فکر کنید بوی بدی نمیدهد ولی آن ها آن را استشمام می کنند.

در آخر باید قیمت و نوع مصرف خاک را در نظر گرفت، چون برندهای مختلف از نظر مقدار خاک و وزن، کیفیت و دیگر فاکتورها باهم تفاوت دارند و در آخر مسئله مهم این است که خاکی را که خریداری میکنید هر چند وقت یکبار باید بطور کلی عوض شود.

خاک گربه خاک بستر گربه توده ای قیمت و خرید و فروش