توالت و ظرف خاک گربه

فیلترهای فعال

قبل از توضیح درباره توالت گربه

گربه ها ذاتا حیوانات تمییز و شاید وسواسی باشند، دلیل این مدعا این است که گربه ها دراکثر ساعات بیداریشان مشغول تمییز کردن خودشان هستند این غریزه و خصوصیت باعث شده که حتی از زمان شیرخوارگی سعی در پیداکردن خاک برای دفع ادرار و مدفوعشان بکنند. خیلی ازما حتما گربه ای را درپارک یا خیابان دیده ایم که بعد از دستشویی کردن محل آنرا بوکرده و مجددا زمین را کنده ودوباره باخاک پرکرده است و شاید دلیل اینکار گربه ها را ندانیم. گربه ها بعداز اجابت مزاج خاک روی آن میزیرند و با بوکردن محل دفع مطمئن میشوند ارتفاع گودال کافی بوده وبوی نامطلوب بیرون نمیاید به خاطر همین خصوصیات وحساسیت های گربه ها خیلی مهم است که ما ظرف خاک مناسبی برایشان فراهم کنیم.

درباره ظرف خاک گربه

ظروف خاک گربه ها انواع متفاوتی دارد که انتخاب هرکدام از آنها فقط وفقط به سلیقه و شرایط زندگی صاحب گربه بر می گردد. قسمت کف ظرفهای خاک بستر گربه اغلب مشابه هم بوده و شامل یک ظرف مستطیل با دیواره بلنداست که خاک ازآن بیرون نریزد. این ظرفها برای بچه گربه ها با لبه های کوتاهتری ساخته شده تا امکان استفاده ازظرف خاک با توجه به بوی بسیار بد و تند ادرار و مدفوع در گربه ها از زودترین زمان ممکن شروع شود و امکان اینکه درآینده جایی غیرازخاکش اجابت مزاج نماید از بین برود.

توالت گربه

در انتخاب ظرف خاک گربه های بالغ گزینه های بیشتری وجود دارد به این صورت که ساده ترین آنها ظرفهای لبه داری هستند که گربه ها به راحتی داخل آنها میروند و لبه های آن مانع ازبیرون ریختن خاک و فضولات ازظرف می شود ولی جای قراردادن این ظرفها با توجه به اینکه ارتفاع خاک درظرف به حدی نیست که مانع منتشرشدن بو شود بهتر است درفضاهای سرباز یا جاهای کم رفت وآمد منزل باشد.

ظرف مسقف خاک گربه

نوع دیگر ظرف خاک گربه، ظرفهای مسقف هستند که به رغم ویژگی های مثبت بسیاری که دارند درموارد بسیار نادری گربه ها تمایلی به استفاده ازآنرا ندارند. درانتخاب این نوع توالت گربه باید حتما به ابعاد آن دقت کنیم که باتوجه به جثه گربه مان بتواند به راحتی داخل و از آن خارج شود.

ظرف خاک مسقف گربه

ولی آنچه بسیار مهم است این است که ظرفهای مسقف در مهار بوی بد در محیط زندگیمان بسیار موثرهستند و قطعا از انتشار میکروب جلوگیری کرده و اگر احیانا در منزل کودک یا حیوان دیگری باشد خیالمان ازدسترسی آنها به فضولات گربه راحتتراست. این ظرفها میتوانند به جزشکل رایج به شکل سه گوش باشند ودرکنج دیوار قرار بگیرند.

درتعدادی از این ظرفهای خاک مسقف سینی زیرین بصورت کشویی میباشد و بدون جداکردن قسمت سقف از کف ظرف، میتوان خاک را تمییزکرد. گاهی اوقات درب ظرف که به سقف متصل است بجای فرم بادبزنی بصورت تاشو تعبیه شده که براحتی بالا رفته تا تمییز کردن خاک راحتتر باشد.

ظرف خاک اتوماتیک گربه

نوع سوم ظرف خاک گربه ظرفهای اتوماتیک هستند که عموما دارای اهرمی هستند که فضولات راازخاک تمییز جدا میکند که تنها عیب این ظرفها قیمت بالای آن می باشد که امکان تهیه آنرا برای همگان سخت میکند.

توالت گربه ظرف خاک گربه قیمت و خرید و فروش