ظرف آب و غذای سگ

ظرف آب سگ و یا ظرف غذای سگ مناسب جهت غذا خوردن سگ است چرا که طوری ساخته شده تا به راحتی برروی سطح صافی مثل زمین قرار بگیرد و گودی آن در حدی است که سگ به راحتی بتواند در آن آب و یا غذا بخورد. از این رو یکی از مهم ترین وسایلی است که باید از همان ابتدا آن را تهیه کنیم. 

فیلترهای فعال

آشنایی با ظرف غذای سگ و ظرف آب سگ

ظظرباشد، به طوریکه وقتی سگی را فارغ از نوع نژاد و اندازه آن به خانه می آوریم، باید از همان ابتدا فکری به حال ظرف غذای آن بکنیم.

ظرف غذا و آب سگ

ظرف غذا بسیار در آموزش تربیت سگ نقش به سزایی دارد، چرا که اگر ظرف آب و غذای سگ مناسبی را برای آن تهیه کنیم و از همان ابتدا به آن یاد بدهیم تا غذایش را در آن بخورد، مانع از کثیف شدن کف زمین و یا هر جای دیگری خواهد شد. غذاهای سگ انواع مختلفی دارد، از جمله غذای خشک سگ، غذای کنسروی سگ، پوچ سگ و به عبارت کلی غذای تر سگ. معمولا ظرف های غذا و آب سگ طوری تعبیه شده است که از ظرف های معمولی داخل خانه گود تر بوده تا هنگام خوردن غذا توسط این موجود نازنین، تکه هایی از غذا به روی زمین نیافتد.

انواع ظرف آب و غذای سگ

در حالت کلی ظرف غذای سگ دارای عمق های مختلف هست که میتوان به ظرف های کم عق، پر عمق و حتی به اصلاح تخت نام برد و از طرفی این ظرف های سگ به دو دسته از لحاظ جنس و اندازه تقسیم می شوند:

انواع جنس ظرف آب و غذای سگ

 • ظرف غذای سگ پلاستیکی
 • ظرف غذای سگ سرامیکی
 • ظرف غذای سگ استیل

ظرف غذا و آب پلاستیکی سگ

اینگونه ظرف ها معمولا مقاوم و با دوام هستند و عمر مناسبی دارند، ولی این ظرف ها به درد سگ هایی می خورد که عادت به جویدن هر چیزی را نداشته باشد چرا که ممکن هست ظرف غذای خود را نیز دندان بزند و بجود.

یکی از مزیت های ظرف آب و غذای سگ پلاستیکی، استفاده در مسافرت و یا بیرون از خانه می باشد چرا که حمل آن بسیار راحت است.

ظرف آب و غذای پلاستیکی سگ

ظرف آب و غذای سرامیکی سگ

ظرف غذای سگ سرامیکی نسبت به ظرف های دیگر خیلی سنگین است و بسیار مناسب سگ هایی می باشد که عادت دارند هنگام غذا خوردن و یا آب خوردن، ظرف خود را تکان و یا جابجا کند. به این صورت که این ظرف ها سنگین است و سگ قادر به جابجایی آن نیست.

ظرف غذای آب و غذای سگ سرامیکی

ظرف غذای سگ استیل

همه جنس استیل را می شناسند. این جنس معمولا به خوبی تمیز و استریل می شود. ظرف غذای استیل سگ نیز به راحتی تمیز و استریل می شود و علاوه بر این موضوع، مقاوم ترین ظرف نسبت به انواع بالا می باشد.

ظرف غذا و آب سگ استیل

اندازه های ظرف غذای سگ

به طور کلی اندازه ظرف های سگ به 5 سایز زیر تقسیم می شود:

 • ظرف غذای سگ خیلی کوچک
 • ظرف غذای سگ کوچک
 • ظرف غذای سگ متوسط
 • ظرف غذای سگ بزرگ
 • ظرف غذای سگ خیلی بزرگ

نکات مهم قبل از خرید ظرف غذای سگ

ما سعی داریم بخشی از سوال های مهم جهت خرید ظرف آب سگ که ممکن است برای هر شخصی پیش بیاید را درج میکنیم تا انتخاب مناسبی برای خرید ظرف داشته باشیم.

 • تفاوت ظرف غذای پلاستیکی سگ با فلزی ؟

  ظرف غذای سگ پلاستیکی معمولا جنس های مقاوم و عمر نسبتا خوبی دارند ولی سگ هایی که عادت به جویدن هر چیزی دارد ممکن است گزینه مناسبی برای آن سگ نباشد چرا که جنس پلاستیک هر چقدر که مقاوم باشد در اثر جویده شدن خراب خواهد شد. ولی ظرف غذای استیل مانند سایر وسایل استیل به خوبی تمیز و شستشو می شود و نسبت به جنس ظرف های دیگر مقاوم تر هستند و در اثر جویده شدن خراب نمیشن و راحتتر تمیز می شود. از طرفی ظرف های جنس پلاستیک سبکتر است به همین دلیل حمل آن ها راحتتر می باشد ولی باید این نکته را توجه داشت که اگر سگ بازیگوشی دارید که ممکن است ظرف خود را بلند کند، ظرف غذای استیل بهترین گزینه خواهد بود چرا که به راحتی قادر به بلند کردن آن نیست.

 • ظرف آب با ظرف غذای سگ فرق دارد؟

  در جواب به این سوال باید گفت که در بیشتر مواقع تفاوتی بین ظرف آب و ظرف غذای سگ وجود ندارد چرا که این گونه ظرف ها معمولا طوری ساخته شده است تا هم بتوان در آن غذا و هم آب ریخت. ولی از طرفی بعضی از ظرف ها طوری ساخته شده اند که فقط می توان از آن بعنوان ظرف آب و یا فقط بعنوان ظرف غذا استفاده کرد. در نتیجه هنگام انتخاب و خرید این محصول باید دقت کنید که این ظرف مناسب چه موردی هست تا بتوانید بهترین نتیجه را از آن بگیرید.

ظرف آب سگ ظرف غذای سگ خرید و قیمت و فروش ظرف سگ