تشویقی سگ

تشویقی سگ یا نوع دیگر آن تحت عنوان دنتال سگ معمولا از موادی تشکیل شده است که سگ آن را خیلی دوست دارد و مناسب تعلیم و تربیت آن می باشد به طوری که وقتی کاری را که از او میخواهیم به درستی انجام دهد، با دادن تشویقی به آن میفهمانیم که کار خوبی کرده و سگ تشویق به تکرار آن می شود.

فیلترهای فعال

درباره تشویقی سگ

یکی از راه های تربیت سگ استفاده از تشویقی سگ است که کار تربیت سگمان را آسان تر میکند. درواقع با دادن تشویقی به سگ به آن میفهمانیم که کاری که به او گفتیم و یا یاد دادیم درست است و با این کار در ذهنش می ماند که در ازای انجام آن کار پاداشی دریافت خواهد کرد و سگ آن کار را با اشتیاق انجام می دهد.

البته یک نکته قابل ذکر است که با فقط دادن تشویقی به حیوان خانگیمان نمیتوانیم امر آموزش را به خوبی به سگمان بیاموزیم بلکه ابزار کمکی در کنار رفتارهای درست مربوط به آن آموزش می باشد.

جایزه سگ

تشویقی ها عموما از موادی تشکیل شده است که سگ آن را به شدت دوست دارد و بسیار از خوردن آن لذت می برد. تشویقی سگ نمیتواند جای غذای سگ را بگیرد چرا که در تشویقی ها از موادی استفاده شده است که مصرف بیش از حد آن ها برای سگمان بسیار ضرر دارد، ولی با استفاده به مقدار معین مشکلی برای سگمان به وجود نمی آورد. معمولا در تشویقی های سگ از مقدار زیادی قند استفاده شده که مصرف زیاد آن برای حیوانات خانگی مناسب نیست.

استفاده از تشویقی برای آموزش

برای تشویق کردن سگتان به انجام کاری و یا جهت آموزش میتوانید از یک سری میوه های مجاز برای حیوانات و یا غذاهای آن ها استفاده نمایید ولی برای آسان کردن کار شما و در دسترس قرار گرفتن هر چه سریعتر به تشویقی ها، محصولاتی تحت عنوان تشویقی سگ بصورت آماده در پت شاپ زینو در دسترس قرار دارد که شما میتوانید با توجه به علاقه سگتان به بو و مزه های خاص آن ها را خریداری کنید و برای استفاده در اختیار سگتان قرار دهید.

عموما تشویقی های آماده که در پت شاپ ها برای خرید موجود است به دو دسته اصلی تشویقی های نرم و تشویقی های سفت تقسیم میشود که هر کدام را بسته به نوع سلیقه هر سگ میتوانید انتخاب و خریداری نمایید. بعضی از تشویقی های سفت برای رفع خارش دندان های توله سگ ها نیز بسیار کاربرد دارد. تشویقی سگ از لحاظ شکلی نیز به چند دسته از جمله نواری و یا تکه ای به فروش میرسد.

تشویقی سگ

تشویقی ها نیز مانند غذای خشک سگ وابسته به سن و نژاد آن ها نیز ممکن است متفاوت باشد که البته بعضی از تشویقی های سگ برای عموم سگ ها میباشد بطوری که میتوان آن را به هر نژاد سگ داد.

نکات مهم قبل از خرید تشویقی (دنتال) سگ

ما در اینجا سعی داریم پاسخ بخشی از سوال های مهم جهت خرید تشویقی سگ و خوراکی دنتال سگ که ممکن است برای هر شخصی پیش بیاید را درج کنیم تا انتخاب مناسبی برای تهیه آن داشته باشید.

  • تشویقی سگ چه کاربردی دارد؟

    تشویقی سگ بسیار مناسب برای آموزش سگتان است چرا که در تشویقی ها معمولا موادی استفاده شده که سگ ها آن را خیلی دوست دارند و برای آنکه به آن تشویقی برسد به خوبی سعی می کند آن آموزش را فرا بگیرد. یکی دیگر از مزیت های استفاده از تشویقی این است که وقتی کار خوبی انجام داده است به آن تکه ای از تشویقی را می دهیم تا متوجه شود آن کاری که انجام داده کار درستی بوده و دفعه بعد نیز آن را به خوبی انجام دهد، و البته برعکس این موضوع نیز صدق می کند یعنی مواقعی که کاری را نباید انجام دهد. به طور مثال نباید جایی یا در حالتی واق بزند، و اگر این کار را انجام نداد نیز می توانیم از تشویقی استفاده کنید.

تشویقی سگ، خرید تشویقی سگ، قیمت تشویقی سگ