غذای خشک گربه

غذای خشک گربه را می توانید روزانه برای تغذیه گربه خود استفاده نمایید که معمولا با مصرف آن توسط دستور غذایی مناسب بر اساس سن، وزن و حتی نژاد گربه تان کمک به سیستم بدن و گوارش آن می شود چرا که از منابع پروتئینی مانند مرغ، گوشت گاو و تخم مرغ و ... به همراه ویتامین ها و پروتئین های مورد نیاز بدن گربه تولید شده است. یکی دیگر از مزیت های استفاده از آن، استحکام بخشیدن به دندان های این موجود نازنین می شود. برای خرید غذای خشک گربه می توانید در سایت پت شاپ آنلاین زینو اقدام نمایید و برای دانستن اطلاعات بیشتر می توانید برروی "اطلاعات بیشتر" در زیر کلیک نمایید.

فیلترهای فعال

در باره غذای خشک گربه

غذای خشک گربه غذایی مانند غلات صبحانه انسان ها می باشد که با تفاوت چندان، بر حسب دستور غذایی مناسب سیستم بدن و گوارش هر گربه در برند های مختلف تولید شده است.

غذای خشک گربه

غذای خشک گربه دارای آب کم حدود ۱۰ درصد است که توصیه می شود برای گربه های خانگی خود از غذای خشک استفاده نمایید، چرا که باعث استحکام بخشیدن بدن گربه و همچنین موجب می شود دندان های این موجود نازنین سالم و بدون جرم بماند. غدای خشک گربه شامل تمام پروتیین و ویتامین هایی که باید روزانه در برنامه غذایی آن باشد، است. امکان دارد گربه در اوایل تغذیه میل به غذای خشک نداشته باشد که این امر با گذشت زمان و روند درست تغذیه برطرف خواهد شد و در نهایت به غدای خشک علاقه مند می شود. یکی دیگر از عواملی که باعث علاقه مند شدن گربه ها به غذای خشک می شود، خوشمزه بودن آن است که آن ها به خوبی حس میکنند و همیشه از ویژگی های این غذا بهره مند می شوند.

انواع غذای خشک گربه

معمولا گربه ها طعم غذاهای خانگی که توسط صاحب خود تهیه شده است را بیشتر دوست دارند، ولی غذای خانگی، ویتامین و پروتیین کامل را به بدن حیوان نمی رساند و تمامی ادویه جات و چربی زیاد برای گربه بسیار زیان آور است، به همین دلیل برای رشد درست و روند صحیح تغذیه از غذای خشک بسیار استقبال می شود. سیستم بدن گربه طوری می باشد که روزانه نیاز به مواد معدنی، ویتامین ها، اسیدهای چرب ضرورری و سبزیجات دارد و با استفاده از غذای خشک گربه تمامی این نیاز ها برطرف خواهد شد.

نگاهی جزئی تر به غذای خشک گربه

به طور کلی می توان گفت غذای خشک گربه در دسته محصولات تجاری قرار می گیرد که به وسیله شرکت ها و یا کارخانه های مجهز، تولید و در نهایت بسته بندی و آماده مصرف می شود. اینگونه غذاها دارای رطوبت مناسبی هستند.

چند نکته قابل اهمیت است که در زیر به بعضی از آن ها می پردازیم:

 • مواد تشکیل دهنده غذای خشک گربه
 • چه غذایی باید به گربه هایمان بدهیم؟
 • بهترین غذا برای گربه های خانگی چیست؟

مواد تشکیل دهنده غذای خشک گربه

از دیگر ویژگی های این غذا می توان به مواد تشکیل دهنده آن از جمله منابع پروتئینی مانند گوشت گاو، مرغ و تخم مرغ به همراه غلات، دانه ها، ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها اشاره نمود که این گونه مواد ها برای گربه بسیار مفید است و هیچ گونه زیانی برای این حیوان ندارد. این غذا در نوع های مختلف در پت شاپ آنلاین زینو قابل خرید می باشد که میتوانید برای خرید غذای خشک گربه بر حسب سن و وزن آن ها و یا اطلاع از قیمت غذای خشک گربه به این سایت مراجعه نمایید.

مواد تشکیل دهنده غذای خشک گربه

چه غذایی باید به گربه هایمان بدهیم؟

سلیقه گربه ها به نوع غذایی که برای آن ها انتخاب میکنید متفاوت است و ممکن هست هر یک از آن ها سلیقه جداگانه ای داشته باشند ولی بطور کلی میتوان گفت که درصد بیشتر گربه ها همگی به گوشت علاقه نشان می دهند ولی شما می توانید به آن های هر نوع غذایی مانند: غذای خشک، کنسروی، پوچ و یا حتی غذایی که داخل خانه درست می شود بدهید. ولی هنگام درست کردن غذای خانگی برای گربه ها باید به این نکته توجه کنیم که شامل موادی که مورد نیاز بدن آن ها است باشد چرا که میتواند در رشد آن تاثییر خیلی خوبی داشته باشد. غذای خشک گربه تمامی این موادی که برای گربه مناسب و نیاز می باشد را به طور دقیق دارد.

غذای خانگی برای گربه ها

بهترین غذا برای گربه های خانگی چیست؟

برای انتخاب بهترین غذا باید به سن و همچنین شرایط و سبک زندگی و نژاد آن ها توجه کنیم. برای توضیح بیشتر این مطلب یک مثال میزنیم:
برای گربه های خانگی که در داخل خانه زندگی می کنند، برای عدم بوجود آمدن چاقی که ممکن است دچار مشکلاتی در آینده شود، بهتر است از غذای خشک گربه های داخل خانه استفاده کنیم چرا که این گونه غذا ها از انرژی کمتری برخوردار هستند.

نکات مهم قبل از خرید غذای خشک گربه

برای خرید غذای خشک گربه ممکن است سوال هایی برای هر شخصی پیش بیاید که ما در اینجا سعی کردیم تا بخشی از این سوال های مهم را جهت انتخاب مناسب غذا پاسخ دهیم.

 • غذای آرامش بخش برای گربه ها وجود دارد؟

  بله، غذاهایی که معمولا با عنوان غذای خشک گربه Calm شناخته می شوند آرامش بخش هست بطوری که میتوانید برای گربه تان جهت کمک به برطرف کردن اسرترسش استفاده کنید. یکی از برند هایی که این غذا را تولید میکند برند رویال کنین می باشد که میتوانید در بخش غذای خشک گربه رویال کنین آن را ببینید و خریداری نمایید.

 • غذای خشک گربه برای نژاد های مختلف وجود دارد؟

  بله، هر شخصی امکان خرید غذای خشک گربه با توجه نژاد گربه اش دارد چرا که بعضی از برند ها مانند رویال کنین اقدام به تولید این غذا ها برای هر نژادی کرده اند. این گونه غذاهای خشک بر اساس نوع زندگی و شرایط جسمانی گربه ها تولید شده، چرا که هر نژاد گربه ممکن هست ویژگی های جسمی و ظاهری خاص خود را داشته باشد که از این رو این شرکت ها اقدام به فروش اینگونه غذای خشک گربه برای نژاد های مختلف کرده است.

 • برای گربه هایی که دچار هربال شده اند چه نوع غذای خشک گربه ای تهیه کنیم؟

  معمولا گربه ها برای مراقبت از مو و حتی پوست خود حدود 30 درصد از زمان خود را صرف این موضوع می کنند که با لیس زدن بدنشان مقداری از موهای مرده خود را میبلعند و این موهای بلعیده شده نهایتا به گلوله های مو تبدیل می شوند که در نهایت دچار هربال در معده خواهد شد. از این رو شرکت های تولیدی غذای خشک گربه، غذاهایی تحت عنوان غذای خشک گربه هربال یا آنتی هربال تولید میکنند که باعث دفع توپ (توده) های مو داخل معده گربه میشود و از استفراغ این گلوله ها جلوگیری می کند. به عبارت دیگر می توان گفت که چنین غذاهایی از تشکیل و ماندن گلوله های مو در معده گربه جلوگیری خواهد کرد.

 • غذای خشک گربه برای گربه های نژاد پرشین بطور جداگانه وجود دارد؟

  بله، بعضی از برند ها اقدام به تولید غذای خشک گربه نژاد های مختلف از جمله نژاد پرشین کرده اند و برای گربه های این نژاد می توانید از این غذای گربه برای آن ها استفاده کنید. گربه های پرشین معمولا پوشش موی بلند و بسیار مجلل با زیر لایه های ضخیم دارند و در این نوع غذاها ترکیباتی استفاده شده است که از ریز موهای آن جلوگیری می کند و در حفظ پوست و مو او نقش مهمی دارد. البته در نظر داشته باشید، این مواردی که ذکر کردیم نمونه هایی از خاصیت غذای گربه های پرشین است و فواید دیگری دارد که بهتر است برای گربه های این نژاد از غذایی که مخصوص آن ها هست استفاده کنید. به همین خاطر بعضی از شرکت های تولید کننده غذای خشک اقدام به تولید غذا بطور جداگانه برای این نژاد کرده اند.

 • تغییر برند غذای خشک گربه مشکلی ایجاد می کند؟

  اگر می خواهید برند غذای خشک گربه خود را تغییر دهید باید این نکته را در نظر بگیرید که یک دفعه نباید این کار را انجام دهید چرا که تغییر ناگهانی رژیم غذایی موجب بروز مشکلاتی خواهد شد. بهترین راه برای تغییر برند غذای گربه تان این است که زمانی که غذای قبلی او در حال تمام شدن است، برند جدیدی که مد نظر شما هست را تهیه کنید و چندین وعده در غذای فعلی که استفاده میکردید، مقداری از غذای جدید مخلوط نمایید و به مرور درصد غذای فعلی (قدیمی) را کم و در نهایت حذف نمایید. این کار باعث می شود تا معده گربه به تدریج خود را با این تغییر آماده کند و از بروز مشکلات آبنده جلوگیری می شود.

 • چه غذای خشک گربه ای می توانیم به گربه مان بدهیم؟

  نوع غذای خشک گربه ای که میخواهید برای گربه تان تهیه کنید کاملا بستگی به سن و حتی نژاد این موجود نازنین دارد به طوری که در هر دوره سنی ممکن هست نوع غذایی که برای آن انتخاب می کنید فرق کند و حتی این موضوع در نژاد گربه هم صدق می کند، به طوری که برای هر نژادی باید غذای مربوط به آن نژاد تهیه شود.

 • برای گربه های زیر یک سال چه غذایی باید برایش تهیه کنیم؟

  اگر گربه شما زیر یک سال سن دارد باید غذای خشک گربه ای برایش تهیه کنید که برروی بسته بندی آن ها معمولا عبارت کیتن Kitten و یا جونیور Junior به معنای بچه گربه یا گربه های جوان درج شده باشد، چرا که اگر غذای مناسب این سن برایش تهیه نشود، ممکن هست بعدا دچار مشکلاتی شود.

 • خرید غذای خشک گربه در حجم های بالا به صرفه تر است؟

  خرید غذای خشک گربه در حجم بالا از لحاظ اقتصادی به صرفه می باشد به طوریکه اگر شما به همان میزان از بسته های کوچک خریداری نمایید مبلغ بیشتری نسبت به حجم های بالا باید بپردازید. به طور مثال اگر شما 4 عدد غذای گربه 2 کیلویی را به مبلغ 50/000 تومان خریداری کنید که جمعا باید مبلغ 200/000 تومان را بپردازید، ولی زمانی که شما یک بسته 8 کیلویی غذای خشک گربه را تهیه میکنید، قیمت آن به طور مثال 170/000 خواهد بود. (لازم به ذکر است که این قیمت ها کاملا تقریبی می باشد)

خرید غذای خشک گربه و قیمت غذای خشک گربه