قلاده سگ

فیلترهای فعال

درباره قلاده سگ

یکی از ضروری ترین وسائلی که باید برای عضو جدید خانواده یعنی سگ تهیه کنیم قلاده سگ است که بسیار کاربرد دارد.

قلاده سگ

در هنگام انتخاب باید دقت کنیم تا قلاده ای مناسب وزن و نژادش تهیه کنیم، چرا که از جمله ضرورتهای نگهداری سگ برای حفظ سلامت جسمی و روحی اش پیاده روی های روزانه است و برای انجام این پیاده روی ها باید حتما از قلاده سگ استفاده شود. برای تمام سگها رفتن به پیاده روی روزانه ضروریست ولی تعداد و زمان آن بسته به سن و نژادشون کاملا متفاوت است.

آرامش خاطر با بستن قلاده سگ

آنچه بسیار برای ما قابل اهمیت است لذت بردن خودمان درکنار سگمان هست که یکی از عوامل مهم در آن خیال آسوده از امنیت سگمان است که بستن قلاده و بهتر است بگویم بستن قلاده مناسب می تواند این اطمینان خاطر را بما بدهد تا هنگام پیاده روی خطری سگمان را تهدید نمیکند. همه ما شاهد افرادی هستیم که با افتخار سگهایشان را بدون قلاده از منزل بیرون میاورند و یا در زمان رانندگی داخل خودرویشان رها میکنند و بعضا با دیدن کسانی که سگهایشان را باقلاده بیرون میاورند، تعجب میکنند که چرا سگمان را درست تربیت نکردیم و باعث جلوگیری از آزادی و راحتی سگ شده ایم.

کنترل سگ با قلاده

آنچه مسلم است تربیت سگ و آموزش قدم به قدم یا اصطلاحا هم پا به سگ بسیار حائز اهمیت است ولی بسیاری از اتفاقات در کنترل ما نیستند، مثلا دیدن گربه و یا رد شدن موتور سیکلت و یا دزدی و... که ما میتوانیم با بستن قلاده از بسیاری از حوادث ناگوار جلوگیری کنیم.

انواع قلاده سگ

بهتر است در اینجا مثالی بزنیم: معمولا سگ ها وقتی گربه ای میبینند، از خود بی خود می شودند و ناگهان به دنبال آن میدوند که اینجا استفاده از قلاده بسیار مهم می شود و اگر ما برای سگمان از قلاده سگ استفاده نکنیم، نمیتوانیم آن را از دویدن ناگهانی وسط خیابان کنترل کنیم.

خرید قلاده سگ مناسب

درزمان خرید قلاده باید به نکاتی چند توجه داشته باشیم که تعدادی از موارد را به عرض میرسانم.

انواع قلاده سگ

یکی از انواع قلاده ها، قلاده های گردنی هستند که استفاده از آنها بسیار ضروریست. جدا از مبحث آن در تربیت سگ بدلیل اینکه ما میتوانیم پلاک یا آویز سگمان که حاوی نامش و شماره تماس ماست را به آن بیاویزیم که اگر خدایی ناکرده سگ از ما جدا شد، یابنده بتواند با ما تماس بگیرد، ولی شاید نتوانیم برای تمام نژادها به عنوان قلاده اصلی از آن استفاده کنیم. مثلا در نژادهای کوچک که گردنهای باریکی دارند کشیده شدن قلاده های گردنی به آنها آسیب میزند که در این حالت بهتر است از قلاده سگ کتفی یا کمری برایشان استفاده کرد.

قلاده های تنی (کتفی وکمری ) برای اکثر نژادها مناسب هستند و تقریبا به بدن سگ فشار نامناسبی نمی آورند و از طرفی تنوع مدل های آن بسیار بالا بوده و میتوانیم برحسب نیاز و سلیقه مان بهترین انتخاب را داشته باشیم. در ساخت این قلاده ها موارد زیادی برای حفظ سلامتیشان رعایت شده که بطور مثال برای سگهایی که مشکل ستون فقرات دارند مدلهایی وجود دارد که در زمان کشیده شدن سگ فشار به ستون مهره ها و کتف سگ نیاید.

بند قلاده برای سگ

قطعا هرکدام از این قلاده های سگ باید بند داشته باشند که انتخاب نوع بند قلاده هم کاملا بستگی به نژاد و وزن سگ دارد چرا که دربعضی از نژاد ها مجبور به استفاده از بندهای زنجیری هستیم و در بعضی دیگر از بندهای هم جنس قلاده میتوانیم استفاده کنیم و اگر بخواهیم فضای بیشتری به سگمان بدهیم میتوانیم از بند قلاده های متری استفاده کنیم که خودمان هم درزمان جنب و جوش سگمان مداوما به این سو و آن سو درحرکت نباشیم.

قلاده سگ قلاده کمری و گردنی سگ بند قلاده سگ