ظرف آب و غذای گربه

فیلترهای فعال

اهمیت ظرف غذا و آب گربه

گربه های ما مثل بقیه اعضاء خانواده نیاز به ظرف آب و غذای گربه مناسب دارند. پس در زمان خرید ظرف آب و غذا برای گربه چند نکته قابل توجه است تا مناسبترین ظروف برایشان انتخاب شود.

ظرف غذا و آب گربه

انتخاب ظرف آب و غذای گربه

اول اینکه اگر بچه گربه و یا گربه ای از نژادهای صورت تخت داریم، نباید از ظرف آب گربه عمیق برایش انتخاب شود چرا که در زمان خوردن دچار مشکل خواهد شد و شایدبرای دسترسی راحتتر به آب و همچنین غذایش ظرف را واژگون نماید.

جنس ظرف غذا و آب گربه

نکته دیگری که میتوان به آن اشاره داشت جنس ظرف غذای گربه ها هست، که هرکدام حسن و عیب هایی دارند که ما درهنگام خرید باید با توجه به شرایط مالی و نگهداری خودمان انتخاب مناسبتری داشته باشیم و بیان بعضی از نکات اصلا به معنای رد یا عدم کارایی ظرفها نیست. جنس ظرفهای که برای گربه ها وجود دارد به شرح زیر می باشد:

  • ظرف آب و غذای گربه پلاستیکی
  • ظرف غذا و آب گربه استیل
  • ظرف غذا و آب گربه شیشه ای
  • ظرف غذا و آب گربه سرامیکی

ظرف آب و غذای گربه پلاستیکی

اگرچه خرید ظرفهای پلاستیکی دراکثر مواقع بسیار مقرون به صرفه بوده و به دلیل سبک بودن در زمان حمل و نقل راحتتر هستیم ولی معمولا خرید ظرفهای پلاستیکی پیشنهاد نمی شوند چرا که به مرور زمان بو میگیرند که شاید بوی ظروف برای ما قابل استشمام نباشد ولی قطعا گربه ما بو را حس کرده و احتمال اینکه از آنها آب و غذا نخورد وجود خواهد داشت و یا غذای خودش را به بیرون ظرف منتقل میکند که باعث کثیف شدن محل زندگیمان میشود و از طرفی بدلیل علاقه نداشتن گربه ها به بوی مواد شوینده شاید ظروف پلاستیکی با شستن آب به اندازه کافی تمییز نشده و همچنین همانند ظرفهای استیل، شیشه ای و یا حتی سرامیکی امکان ضد عفونی کردن آنها مقدور نباشد.

ظرف غذا و آب گربه استیل

اگرچه ظروف استیل هم به اندازه ظرفهای پلاستیکی سبک هستند ولی جدا ازموارد بهداشتی که گفته شد اغلب در زیر آنها لایه ای وجود دارد که اصطلاحا به آن ها استاپر یا نگهدارنده می گویند، که درهنگام غذا خوردن مانع حرکت ظرف غذای گربه می شود و گربه ما مجبور به دنبال کردن ظرف غذایش نیست.

ظرف غذا و آب گربه شیشه ای و سرامیکی

درخصوص ظروف شیشه و سرامیکی قطعا رعایت نکات بهداشتی راحتتر از سایرظروف می باشد و با توجه به وزنشان مشکل حرکت درزمان تغذیه نیز بوجود نخواهد آمد و شاید تنها ایراد وارده به این ظروف شکننده بودن آن ها باشد که مانند بقیه ظرف های داخل خانه که بیشتر آن ها شکننده هستند باید نگهداری شود.

ظرف آب گربه ظرف غذای گربه قیمت و خرید و فروش