غذای خشک سگ

غذای خشک سگ غذاهایی آماده در بسته بندی های مختلف است که برند های مختلف اقدام به تولید آن ها کردن و شامل انواع مواد های لازم و مناسب رشد سگ می باشد. غذای خشک سگ معمولا بر اساس اندازه های مختلف سگ و حتی سن و وزن آن ها تولید شده است که در هر دوره از زندگی این حیوان نازنین باید یکی از انواعی که مناسب آن است مصرف شود. پت شاپ آنلاین زینو انواع مختلف غذای خشک سگ در برندهای مختلف را دارد که میتوانید آن ها را بر اساس نیاز خود تهیه نمایید.

فیلترهای فعال

درباره غذای سگ

امروزه موضوع تغذیه سگ و یا به عبارت دیگر غذا دادن به سگ نسبت به گذشته بسیار آسان و سهل شده است. بطوریکه برای تهیه غذای سگ یا غذای حیوانات دیگر نیازی به تهیه و پخت و ترکیب چند مواد غذایی نیست همچنین از لحاظ زمانی بسیار کار سریع تر شده است بطوریکه برای تهیه غذای سگمان دیگر نیاز به صرف وقت زیاد نداریم.

در پت شاپ ها غذا هایی تحت عنوان غذای خشک سگ به فروش می رسد که این گونه غذا ها در بسته بندی های مختلف و مناسب قرار داده شده است و به راحتی می توان آن را خریداری و استفاده نمود. در پت شاپ زینو نیز انواع غذاهای خشک سگ موجود می باشد.

غذای خشک سگ

غذا خشک سگ معمولا ازترکیب بلغور ذرت، گوشت ترجیها گوشت مرغ، آرد، ماهی و بسیاری از مواد پروتئین دار و یا ویتامین دار که مناسب تولید غذای خشک می باشد تهیه می شود.

انتخاب غذای خشک سگ

درباره غذای سگ این نکته قابل ذکر است که نباید هر نوع غذای خشکی را برای سگمان تهیه کنیم چرا که در صورت انتخاب نادرست غذای خشک برای سگمان ممکن است مشکلاتی بوجود آورد و یا مواد لازمی که باید برای رشد به حیوان خانگیمان برسد تامیین نشود. برای انتخاب غذای خشک سگ باید به نژاد و سن سگمان توجه کنیم چرا که این دو پارامتر بسیار در انتخاب غذای خشک موثر می باشد.

بعد از تهیه غذای خشک با توجه به موارد بالا نوبت به مقدار هر نوبت غذا برای سگمان میباشد که این امر نیز به وزن و سن سگ نیز بستگی دارد، به این صورت که هر چه وزن و سن سگمان بالا تر باشد میزان بیشتری نسبت به سسگ های کم سن و یا کم وزن باید غذا داده شود.

این که چه میزان به سگ خانگیمان غذای خشک بدهیم بسیار ساده است. معمولا در پشت بسته بندی غذای خشک سگ جدولی قرار داده شده است که با توجه به سن و وزن سگ مقدار غذای مناسب سگمان مشخص می شود. عموما غذا های خشک سگ به سه دسته اصلی تقسیم میشوند که این سه دستده عبارت است از سگ های زیر یک سال، سگ های بالغ یا بعبارتی تا سن هفت سالگی و دسته سوم سگ های پیر یعنی سگ های بالای هفت سال.

همیشه سعی نمایید از غذای خشک با کیفیت استفاده نمایید که می توانید با کمی تحقیق و پرس و جو یک غذای با کیفیت برای سگتان انتخاب نمایید.

نکات مهم قبل از خرید غذای خشک سگ

ما در اینجا پاسخ بخشی از سوال های مهم جهت خرید غذای خشک سگ که ممکن است برای هر شخصی پیش بیاید را درج میکنیم تا انتخاب مناسبی برای خرید غذا داشته باشیم.

 • چه میزان از غذای خشک سگ که خریداری کردم به سگم بدم؟

  برای تغذیه سگ خود توسط غذای خشک سگ، معمولا یک جدول در پشت بسته بندی آن ها قرار داده شده است که بنا به وزن و سن سگ خود می توانید طبق آن به سگ خود غذا دهید. مقداری که در طول روز باید به سگتان از آن غذا بدهید با تغییر وزن و سن او تغییر خواهد کرد و در بعضی مواقع برای سگ های با فعالیت زیاد و فعالیت کم مقادیر متفاوت است که این مورد نیز در جدول آمده است. در حالت عادی بهتر است طبق مقداری که در جدول هر محصول آمده به سگتان بدهید مگر آنکه پزشک او طور دیگری تجویز نماید.

 • تغییر برند غذای خشک سگ به چه صورت باید باشد؟

  زمانی که شما بنا به دلیلی بخواهید از برند دیگر غذای خشک سگ استفاده نمایید باید این نکته را در خاطر داشته باشید که یکدفعه این تغییر را برای سگ خود بوجود نیاورید، به دلیل اینکه تغییر در غذای سگ ممکن هست برروی معده و گوارش آن تاثییر منفی داشته باشد. در چنین مواقعی باید قبل از تمام شدن غذای قبلی اش، غذای خشک جدیدش را که میخواهید از این به بعد سگتان از آن مصرف کند را تهیه نمایید و در وعده های غذایی او کمی از غذای جدید به غذای قبلی مخلوط کنید تا سگتان آن را بخورد. به مرور در روز های آینده درصد بیشتری از غذای جدید را با درصد کمتری از غذای قدیمی مخلوط نمایید و در نهایت بعد از گذشت چندین روز می توانید فقط غذای جدید را به او بدهید. این کار باعث می شود تا تغییر ناگهانی در غذایش بوجود نیاید و گوارشش آهسته آهسته با غذای جدید تطابق پیدا کند.

 • برای سگ های زیر 1 سال چه غذای خشک سگ باید خریداری شود؟

  برای سگ های زیر 1 سال معمولا تولید کننده ها برروی بسته بندی غذای خشک سگ عبارت Junior یا puppy درج شده به معنای جوان یا توله که مناسب سگ هایی هست که سن آن ها کمتر از یک سال بوده و باید از این نوع غذاها برای حیوان خانگی دلبندتان تهیه کنید، چرا که در این دوره سنی یک سری ویتامین ها و پروتئین های لازم جهت رشد بهتر وجود دارد که باید به بدن سگ برسد.

 • چه نوع غذای خشک سگ برای سگ هایی که اضافه وزن دارند بگیریم؟

  اگر سگ شما دارای اضافه وزن می باشد باید غذای خشک سگی که مخصوص سگ های دارای اضافه وزن هست تهیه نمایید یا به عبارتی غذایی تحت عنوان غذای رژیمی سگ خریداری کنید تا علاوه بر ویتامین و پروتئین های لازم و حتی مواد لازمی که برای سگ نیاز هست تامیین شود و هم باعث اضافه وزن بیشتر نشود و حتی در لاغر تر شدن او کمک کند. دقت کنید که دو نوع غذا برای این دسته از سگ ها وجود دارد، یکی برای لاغر شدن است و دیگری برای جلوگیری از چاغ شدن، که بهتر است آن را با مشورت از دکتر دامپزشک اقدام به خرید نمایید.

 • کدام غذای خشک سگ مناسب سگمان هست؟

  برای انتخاب غذای خشک سگ باید به پارامترهایی از جمله سن و نژاد سگ توجه داشته باشیم چرا که در هر دوره سنی یک نوع غذا برای سگ مناسب است و علاوه بر این موضوع نژاد آن مهم می باشد. بسیاری از برند های تولید غذای خشک، غذاهایی مخصوص نژاد های مختلف تولید کرده اند که میتوانیم با توجه به نژاد سگمان غذای مناسب را تهیه کنیم. یکی دیگر از پارامتر های مهم در انتخاب غذا، وزن این حیوان نازنین می باشد که ممکن هست برای هر وزنی (چه زیاد باشد و چه کم) غذایی جداگانه وجود داشته باشد.

غذای خشک سگ، غذای سگ غذای آماده سگ خرید قیمت فروش